05.01.2011 00:01, Under4, Komentárov: 0
Facewound

Facewound

Facewound je zboku videná akčná hra plná krvilačných zombíkov, ktorí si už na vás brúsia zuby.

Dobrá hra zaujme hneď na začiatku, a to táto strieľačka splnila. Žiadny úvod sa nekoná, ide sa do boja prakticky okamžite, čo nebude zložité, pretože ovládanie je naozaj ľahko pochopiteľné a zbytočne nekomplikované. Ako som písal už v úvode, ide o akciu videnú z boku alebo ak chcete v režime 2D, čo do hry vháňa malú dávku retro štýlu, ale i napriek tomu je lepšia, ako veľké množstvo 3D titulov.

Hráč sa nachádza v meste, no nečakajte prepracované prostredie, pretože tu nájdete iba možnosť behania po strechách, prípadne občas narazíte na nejakú krabicu, ktorá slúži ako rebrík a podobne. Proti vám sa hrnie pekné množstvo klasicky vyzerajúcich zombíkov, ktorí majú pred „očami“ len jeden cieľ – dostať vás. Autorom sa ich stvárnenie podarilo naozaj výborne, pretože majú typický pohyb, niekedy ožijú, a samozrejme im treba mieriť na hlavu, čím sa dosiahne najrýchlejšia smrť. Po zabití nepriateľa uvidíte plutónium, ktoré treba zobrať. Po naplnení určitého množstva plutónia máte prístup do tabuľky vylepšenia, a môžete si kúpiť novú zbraň. Nájdete tu peknú, no pomerne chudobnú grafiku, ktorú vylepšujú aspoň spomalené zábery, v ktorých si vychutnáte naozaj všetky detaily.

Facewound je zábavná akcia s ošúchanou tematikou. Neponúka prakticky žiadny dej a po čase začne nudiť, ale aj napriek tomu stojí za hriech.


Stiahnuť súbor Veľkosť: 27.60 MB

Under4
viac článkov autora

Výrobca: Facepunch Studios LTD
Distribútor:
Testovaná platforma:
Multiplayer: nie
Lokalizácia:
Žáner: Akčné
Vychádza na platformy:
Oficiálna stránka:
Karta hry:
Ovládanie: W, S, A, D – pohyb, Myš pre zamerania a streľbu, Pravé tlač. myši – spomalenie času, medzerník – skok, CTRL – skrčenie sa, B – menu vylepšení
Plusy:

- Hrateľnosť 
- Režim spomalenia času

Mínusy:

- Detaily prostredia
- Po čase začne nudiť

Vaše hodnotenie hry

Aktuálne hodnotenie článkov: 7 / 10
(Hodnotení: 3)

Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012