14.06.2014 20:13, Under4, Komentárov: 0
Iris

Iris

Komerčné plošinovky síce rastú ako huby po daždi, no aj napriek tomu je stále možné nájsť kvalitné arkády dostupné zadarmo. Hra Iris je toho dôkazom.

Iris je vydarená 2D akčná plošinovka s jednoduchými prvkami adventúry. Siri, sestru hlavnej hrdinky po ktorej je táto hra pomenovaná, unesie zlé tajuplné monštrum a preto ju začnete hľadať s cieľom zachrániť ju. K tomu vám dopomôže váš staroveký luk s účinnými šípmi, s ktorými sa pokúsite prekonať nepriateľov.

Pohybujete sa po zvláštnom svete, v ktorom sa všetko správa inak. Svojich protivníkov nevidíte priamo, sú totiž neviditeľní, preto ich pred zabitím musíte zviditeľniť. Svoj arzenál je nutné strieľať do akýchsi objektov, z ktorých sa následne vykľuje nepriateľ alebo aj nápomocný mechanizmus, potrebný pre ďalší postup. Vy tak neviete, čo na vás čaká „za rohom“.

Autori sa s grafikou evidentne pohrali a preto si vychutnáte nádherne spracovaný svet. Hrateľnosťou takisto vyčnieva z radu priemerných arkád, snáď jediné čo jej možno právom vytknúť je samotná dĺžka, ale nakoľko ide o freeware, odpúšťame a hodnotíme vysokým číslom deväť.

Stiahnuť súbor Veľkosť: 133 MB

alternatívny download

 


Under4
viac článkov autora

Výrobca: RiikaInfinityy
Distribútor: RiikaInfinityy
Testovaná platforma:
Multiplayer: nie
Lokalizácia: Anglický
Žáner: Arkády
Vychádza na platformy:
Oficiálna stránka: irisjourneygame.wix.com/iris
Karta hry:
Ovládanie: A a D pre pohyb vľavo a vpravo, medzerníkom skáčete, luk ovládate myšou.
Plusy:

+ hrateľnosť
+ zvuky a grafika
+ tajuplná atmosféra

Mínusy:

- dĺžka hry

Vaše hodnotenie hry

Aktuálne hodnotenie článkov: 9 / 10
(Hodnotení: 3)

Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012