24.07.2010 22:11, Duri, Komentárov: 0
MountainBike Challenge 10

MountainBike Challenge 10

Nasadáme na bicykle, ďalší ročník MountainBike Challenge je tu!


Pokiaľ sa vám minulý ročník bicyklového simulátoru MountainBike Challenge páčil, určite vám neunikla správa, že už zopár dní visí na internete jeho pokračovanie. To je tentokrát doplnené i multiplayerom a ďalšími drobnosťami, ktoré ho prikláňajú k vyspelej počítačovej hre.
 
Multiplayer je práve tou najväčšou zmenou oproti predošlým dielom. Ten nám autori z Greentube strkajú pod nos už pri inštalácii, pri ktorej je nutnosťou zaškrtnúť multiplayerovú aplikáciu Game Alarm. Po zapnutí hry sme však zistili, že MountainBike Challenge 10 môžeme hrať výhradne v hre pre viac hráčov (jedine, že by sa nám chcelo dokola závodiť v režime Training, dostupného aj bez internetu). Preto nasledovala krátka registrácia a už aj sme sa vrhli do multiplayeru.
 
Aby ste ale získali prístup k jazdám proti online hráčom, musíte prejsť krátkou kvalifikáciou, ktorá rozhodne, či sa posuniete ďalej, alebo budete musieť skúsiť šťastie v opätovnom kvalifikačnom závode. Pred jazdou je možné vybrať si typ bicyklu. Môžete si zvoliť jednu z prednastavených ponúk (Beginner, Classic a Extreme) alebo si bicykel „zostrojiť“ samy. Zvoliť si takisto smiete aj miesto preteku a to zo šiestich rozdielnych lokácií.
 
Po grafickej stránke vyzerá hra veľmi slušne. Síce sa od minula bohvieako výraznejšie nezlepšila, dá sa na to pozerať. Jazdec, bicykel i okolie sú plne 3D a okrem pokazených divákov (teda tie nehybné rozmazané obrázky postáv okolo zrejme mali byť diváci), jej nemáme čo vytknúť. Hra dokonca podporuje vysoké rozlíšenia vrátane FullHD. Chybičkou na kráse pokladáme občas podivné pády z bicykla, kedy náš jazdec z ničoho nič spadol.
 
MountainBike Challenge 10 nás príjemne prekvapilo a ak patríte medzi priaznivcov takého Tour de France, určite vám ho odporúčame. Pobaví na dlhú dobu a zmeriate si v ňom sily so skutočnými online hráčmi.

Hodnotenie: 8,5

Výrobca: Greentube
Testovaná platforma: PC
Ovládanie: šípky
Multiplayer: ÁnoDuri
viac článkov autora

Výrobca:
Distribútor:
Testovaná platforma:
Multiplayer: nie
Lokalizácia:
Žáner: Ostatné
Vychádza na platformy:
Oficiálna stránka:
Karta hry:
Ovládanie:
Plusy:
Mínusy:

Vaše hodnotenie hry

Aktuálne hodnotenie článkov: 9.5 / 10
(Hodnotení: 4)

Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012