09.07.2009 12:00, DKF, Komentárov: 0
Escape from Minos

Escape from Minos


Kto z vás by nepoznal grécke povesti a báje? Jedna z nich je aj o bytosti – polo človeku a polo býkovi, ktorý kvôli všetkým svojim hriechom na seba zoslal hnev bohov na Olympe, a bol uväznený do podoby Minotaura aby strážil labyrint, alebo ak chcete - bludisko.


Hra vás okamžite ako stlačíte play ponorí do už spomínaného labyrintu, z ktorého musíte nájsť cestu von. Aj keď východ je vidieť hneď od začiatku, musíte nájsť mapu a kľúč, aby sa vám východ otvoril, čo samozrejme je nie vždy ľahké, pretože splašený Minotaurus je vám v pätách. Splašený preto, lebo nikdy nieje jasné, ktorým smerom sa vydá.

Nedá sa povedať, že táto hra je nejaký extrémny prevrat, ale už len fakt, že je ponorená do spomínanej mytológie je prinajmenšom sympatické.

V hre je pomerne dosť labyrintov, ktoré sú vždy inak farebne ladené, aby hra nestrácala na hrateľnosti aspoň z tohoto hľadiska. Na pohyb používate iba kurzorové šípky, čo by bolo v podstate v pohode, len to má jeden menší háčik, a to ten, že šípky nie vždy posunú vášho hrdinu do smeru, ktorým si myslíte, že ste ho poslali. No a presne toto je vec, ktorá ma na celej hre mierne iritovala.

A čo dodať na koniec? Všetkým, ktorí sa rozhodnú si túto hru zahrať želám, aby sa pri nej nenudili, a na konci sa mohli tešiť na..... Tak toto budete musieť objaviť sami. Želám príjemnú zábavu a samozrejme aj pevné nervy... :)

Hodnotenie: 6,5
 
Výrobca: Silver Game Studio
Testovaná platforma: PC
Ovládanie: Kurzorové šípky
Multiplayer: Nie

DKF
viac článkov autora

Výrobca:
Distribútor:
Testovaná platforma:
Multiplayer: nie
Lokalizácia:
Žáner: Arkády
Vychádza na platformy:
Oficiálna stránka:
Karta hry:
Ovládanie:
Plusy:
Mínusy:

Vaše hodnotenie hry

Aktuálne hodnotenie článkov: 5 / 10
(Hodnotení: 1)

Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012