07.01.2012 17:45, Under4, Komentárov: 0
Alter Ego

Alter Ego

Zmena osobnosti behom okamihu realitou. Tou hernou samozrejme.

Kooperáciu v hrách dnes už vidíme takmer na každom kroku. Či sa už jedná o hru po sieti alebo hru dvoch hráčov, pričom každý má k dispozícii svoju časť klávesnice. Dnes si ale ukážeme, že kooperáciu ako takú možno dosiahnuť aj inak, a síce, že budete hrať sám/sama.

V logickej arkáde Alter Ego ovládate hrdinu, ktorý má so sebou dvojča, pohybujúce sa ako duch, ktorý sa chová, akoby bol v „zrkadlovom“ móde. Autori rozhodne nešetrili počtom úrovní, pretože tých tu nájdeme niekoľko desiatok, pričom sa neustále stupňuje i obtiažnosť. Úlohou v každej úrovni je za pomoci súčinnosti s kolegom zozbierať všetky časti. Potom automaticky postúpite ďalej. Jedná sa skutočne o logickú arkádu, pretože postup si vždy musíte dokonale a presne naplánovať. Je tak nesmierne dôležité naplánovanie prepnutia postavy bez toho, aby vás dostal nepriateľ. Aj na tomto bode tvorcovia hry zapracovali, pretože počet takýchto presunov je počtom obmedzený, čím je hra v niektorých úsekoch značne sťažená.

Celý tento jednoduchý koncept je obalený do príjemne spracovanej retro grafiky, ktorá síce neurazí, ale pokiaľ by hra obliekala moderný grafický kabátik, jej hodnotenie by sa rozhodne pohlo mierne nahor. Tak či onak, zhliadnite si video nižšie a snáď vás Alter Ego osloví a milo prekvapí. Príjemnú zábavu prajeme!


Stiahnuť súbor Veľkosť: 60.64 MB

Under4
viac článkov autora

Výrobca: RetroSouls Team
Distribútor: RetroSouls
Testovaná platforma:
Multiplayer: nie
Lokalizácia: Anglický
Žáner: Arkády
Vychádza na platformy:
Oficiálna stránka: http://www.retrosouls.net/
Karta hry:
Ovládanie: Pomocou šípok. Medzerníkom zmeníte postavu, S nestláčajte – hra vám pravdepodobne spadne.
Plusy:

- Prítomná kooperácia
- Jednoduchá, ale pritom zábavná
- Retro štýl
- Počet levelov

Mínusy:

Vaše hodnotenie hry

Aktuálne hodnotenie článkov: 8.6 / 10
(Hodnotení: 13)

Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012