13.12.2010 00:00, Under4, Komentárov: 0
Football Challenge 2010

Football Challenge 2010

Football Challenge je kvalitná simulácia športu, ktorá patrí medzi najlepšie voľne dostupné futbalové hry sveta. Ďalší ročník, ďalší výborný titul na konte spoločnosti Greentube.

Dej by sme mohli preskočiť, no na začiatok si treba objasniť, čo vlastne Football Challenge je. Ide o každoročnú futbalovú sériu, ktorá sa neustále zlepšuje, teda každým rokom poskytuje lepší a realistickejší pohyb hráčov na trávniku, rieši reálne situácie, ktoré sa často pri zápase stávajú, a v neposlednom rade poskytuje aj obstojnú grafiku, ktorá sa musí brať primerane k okolnostiam voľne dostupného herného titulu.

Samotná hra prebieha tak, ako to býva pri podobných tituloch zvykom. Pokiaľ sa naskytne zaujímavá príležitosť, ako gól, faul alebo nevyužitá šanca, je zaznamená, následne prehraná, ako záznam, takže si vychutnáte každú zaujímavosť v opakovanom režime. Celý zápas sa nahráva, takže po jeho skončení si ho môžete (samozrejme v skrátenom režime) prehrať. Na trávniku sa dejú naozaj reálne situácie, ako autové vhadzovanie, kopanie penált, ofsajdy a podobne. Horšie je na tom ovládanie, ktoré je miestami nepresné a pomalé. To sa týka hlavne prepínania medzi hráčmi, ktoré sa nedeje podľa vašich predstáv, ale ide o náhodný výber počítača. Ak už loptu získate, dá sa s ňou robiť naozaj veľa, no zvláštny je minimálne fakt, že vaši hráči sú skoro vždy pomalší, ako protivníci, čo je naozaj nepochopiteľný krok zo strany výrobcu hry.

Football Challenge 2010 bol primárne vyvíjaný pre online hru, ale môžete si zatrénovať aj proti počítaču v singleplayer režime. Na internete je dostupných viac verzií tejto hry, ktoré sa líšia v zobrazovaní reklamy, podľa toho, z akej ste krajiny. Reklamu pri voľnej dostupnej hre prepáčime, a dávame jej objektívne hodnotenie, ktoré korešponduje s realitou. Každopádne nás tento ročník futbalu nesklamal, a môžeme ho vrelo odporúčať každému futbalovému nadšencovi.


Stiahnuť súbor Veľkosť: 42.45 MB

Under4
viac článkov autora

Výrobca: Greentube
Distribútor: Greentube
Testovaná platforma:
Multiplayer: nie
Lokalizácia:
Žáner: Športové
Vychádza na platformy:
Oficiálna stránka: http://www.greentube.com/
Karta hry:
Ovládanie: Šípky, CTRL a SHIFT
Plusy:

- Grafika
- Možnosti hry

Mínusy:

- Ovládanie

Vaše hodnotenie hry

Aktuálne hodnotenie článkov: 8.4 / 10
(Hodnotení: 5)

Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012